Pokaz prac Bernadette Fox / Modelarnia, 3 września 2007, godz. 18:00

Instytut Sztuki Wyspa zaprasza na pokaz prac amerykańskiej artystki Bernadette Fox, który odbędzie się w poniedziałek 3 września o godzinie 18:00 w Modelarni.

Nie zapomnij zapisać się na listę!
wyspainfo@vp.pl lub
wyspainfo@wyspa.art.pl

Bernadette Fox eksperymentuje jednocześnie ze sztuką i architekturą, tworząc eksplodujące interwencje w przestrzeni miejskiej. Jej praca rozciąga się od działań interaktywnych i przekształcających przestrzeń, jak np. „Cloud Fountain” w centrum miasta Riverside , przez „Earth Plane” (prosta interwencja w parku Clover w Santa Monika), aż po rozmaite większe działania w mieście.
Jedna z ostatnich prac Bernadette „Break-Out”- interwencja w budynek Kings Road House- została zaprezentowana w 2006 roku na przeglądzie architektonicznym w Wenecji. Model, fotografie i DVD projektu „Break-Out” są teraz prezentowane w Muzeum Sztuki Współczesnej MAK w Wiedniu jako część stałej ekspozycji. Artystce została także przyznana nagroda Pollock-Krasner.

Wizyta Bernadette w Gdańsku odbywa się za sprawą CEC Artslink Project Award i związana jest z przygotowaniami do projektu „Architecture of Event”, który będzie interwencją na terenie historycznej Stoczni Gdańskiej- miejsca ulegającemu aktualnie szybkiej transformacji i komercyjnemu rozwojowi.
PL EN
powered by Blueprint