Czytelnia

Czytelnia udostępnia zbiory książek i czasopism gromadzone przez Fundację Wyspa Progress dzieki darowiznom zaprzyjaźnionych osob i instytucji.
Ksiegozbiór zawiera ksiązki i czasopisma z dziedzin takich jak sztuka współczesna, architektura, kultura wizualna, studia nad kulturą, filozofia, gender studies, urbanistyka.
Udostępniamy książki w językach: polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, słoweńskim, węgierskim i fińskim.

W celu skorzystania z czytelni prosimy dzwonić na nr 058 320 44 46 lub kontaktować się via email z Maksem Bochenkiem - maks.bochenek@wyspa.art.pl

W ciągu swojej ponad dziesięcioletniej historii, a także we wcześniejszej dekadzie nieformalnego istnienia, Fundacja Wyspa Progress zgromadziła szereg cennych publikacji dotyczących współczesnej kultury wizualnej, jej teorii i praktyki. Obecnie, w Instytucie Sztuki Wyspa zbiór ten jest systematycznie uzupełniany, poprzez wymianę publikacji oraz ich darowizny, w przeważającej mierze we współpracy z instytucjami zagranicznymi.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w poszerzaniu tego księgozbioru, w postaci darowizn książek, katalogów, magazynów i wydawnictw multimedialnych. Jesteśmy także zainteresowani opieką nad prywatnymi archiwami sztuki, zwłaszcza dotyczącymi sztuki polskiej od lat 60 XX wieku do współczesności. Będziemy wdzięczni za wszelkie informacje na temat archiwów, które potrzebują miejsca i profesjonalnej opieki. Nasza biblioteka jest księgozbiorem referencyjnym. Nie planujemy wypożyczeń, udostępniamy zbiory w formie czytelni. Służyć one mają badaczom i studentom różnych dziedzin sztuki i kultury, kuratorom, artystom, rezydentom Wyspy, nauczycielom, dziennikarzom i miłośnikom sztuki.
PL EN
powered by Blueprint