Mobilność przestrzeni i rozwiązania techniczne

Niezmiernie miło jest nam zaprosić Państwa na konferencje o charakterze szkolenia Mobilność Przestrzeni - należące do cyklu "Technika w architekturze". TWA przygotowujemy z myślą o projektantach - architektach i inżynierach, a także inspektorach nadzoru, kierownikach budów, deweloperach.


Proponując temat ,,Mobilność przestrzeni", będziemy mówić o projektowaniu obiektów łatwych do przekształcenia i adaptacji w trakcie wieloletniej eksploatacji, często przez różnych użytkowników (najemców). Takie elastyczne projektowanie wymaga rozwiązywania problemów technicznych, związanych np. z komunikacją, instalacjami elektrycznymi, oświetleniem, wentylacją, ale przede wszystkim z podziałami przestrzeni oraz ze zmiennością funkcji obiektu.


Spotkanie rozpoczniemy prezentacją Lidii Klein (Muzeum Narodowe w Warszawie, Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego) na temat ,,strategii mobilności" w różnych trendach architektonicznych na przykładach realizacji i projektów architektury światowej i europejskiej. Następnie gość specjalny - arch. Tomasz Głowacki (PAG - Pracownia Architektury Głowacki) opowie o swoich projektach (także tych z różnych powodów niezrealizowanych) oraz o ,,sztuce komunikacji" pomiędzy architektem a inwestorem.

Dalsza część szkolenia będzie miała charakter praktyczny - swoimi doświadczeniami realizacyjnymi i technicznymi podzielą się specjaliści firm:
Martela (m.in. planowanie funkcjonalnego podziału i zmniejszenie kosztów utrzymania powierzchni biurowej, mobilne biuro firmy ubezpieczeniowej - przykład konkretnego rozwiązania),
Schneider Electric (m.in. systemy osprzętu elektrycznego przenośnego oraz łatwego do dostosowania do nowych rozwiązań funkcjonalnych w budynku (łatwość montażu i demontażu),
Rockfon (m.in. sufity podwieszane niezależne od podziałów powierzchni w budynku).

Szkoleniu towarzyszy wystawa ,,Obiekty architektoniczne znaczące dla przestrzeni miejskiej metropolii europejskich" - obejmująca prezentacje Rzymu, Madrytu i Warszawy, zorganizowana z okazji "8th ARCE Meeting Warsaw 2008".

Zapraszamy 22 października (środa) o godz. 16:00 do Instytutu Sztuki Wyspa w Gdańsku ul. Doki 1/145b.

Zaproszenie i kartę zgłoszeniową znajdziecie Państwo na stronie www.wyspa.art.pl . Zachęcamy także do odwiedzenia strony internetowej www.twa.oria.pl.


koordynatorzy projektu: Magdalena Maszczyk, Sebastian Osowski, Marcin Szczelina


Technika w Architekturze

ORIA MEDIA Wrocław
www.twa.oria.pl
PL EN
powered by Blueprint