MOBILNE ARCHIWUM / ISW, 23.11.2007MOBILNE ARCHIWUM to projekt, który powstał w Izraelskim Centrum Sztuk Cyfrowych w Holon. Jego zbiór zawiera ponad 1,200 tytułów prac video artystów izraelskich, jak i międzynarodowych, którzy współpracowali z centrum w Holon. Archiwum ma na celu zaprezentowanie współczesnych praktyk artystycznych. Koncentruje się na prezentowaniu prac lokalnych i regionalnych (bliskowschodnich), na wymianie informacji i wiedzy o zasięgu światowym oraz na promocji izraelskich artystów za granicą.
Idea MOBILNEGO ARCHIWUM powstała w trakcie licznych rozmów dotyczących przeniesienia i zaprezentowania zbioru w Kunstverein w Hamburgu, i tego jak mógłby funkcjonować wyjęty ze swojego oryginalnego kontekstu. Celem było znalezienie sposobu prezentacji, która sprawiłaby, że archiwum będzie dynamiczne i wartościowe dla publiczności danego miejsca ekspozycji. Z Hamburga MOBILNE ARCHIWUM będzie podróżować do innych instytucji , które będą uzupełniać już istniejącą kolekcję. MOBILNE ARCHIWUM zanim wróci do Holon będzie podróżować przez 3 lata, po krajach europejskich, bałkańskich i środkowo-wschodnich.
W Instytucie Sztuki Wyspa zbiór MOBILNEGO ARCHIWUM będzie uzupełniony o prace polskich artystów video. Będzie można wygodnie usiąść i obejrzeć wybrane prace.
Koordynacja: Ola Grzonkowska
Ekspozycja od 23 listopada do 15 grudnia.
PL EN
powered by Blueprint