5 LECIE MODELARNI / 5 pażdziernika 2007, godz.20:005 LAT WYSPY W STOCZNI

5 LECIE MODELARNI

5 Października 2007

Godz. 19 otwarcie wystawy Jeanne Susplugas w Instytucie Sztuki Wyspa

Godz. 20 otwarcie w ModelarniZapraszamy do udziału w projekcie 5 -lecia Modelarni. Tych, którzy już w Modelarni występowali i z nami współpracowali, tych, którzy tu dobrze się bawili a także tych, którzy nigdy tu jeszcze nie byli. Chcemy podkreślić naszą aktywność na terenach postoczniowych. Surowe warunki, jakie nam tam towarzyszą od samego początku wiosny 2002 roku, industrialne, zmieniające się otoczenie, trwająca jeszcze produkcja statków oraz nowe sensy mającej powstać dzielnicy wpływają bezpośrednio na naszą obecność i formy społecznej i artystycznej działalności.

Aktywność Modelarni to alternatywny model ekonomicznej samowystarczalności, to dystans do rynkowych mechanizmów wartościowania, to polityczne i krytyczne nastawienie do rzeczywistości. Mit Solidarności, spory o pamięć to lokalna, ciągle nie dość rozpoznana energia miejsca o dużej sile oddziaływania, którą Wyspa przetwarza na artefakty. Także Modelarnia to artefakt. Artyści i przychodzący na teren stoczni goście w ciągu tych pięciu lat zmienili kontekst miejsca i sposoby odbioru sztuki oraz wnieśli zauważalny wkład dotyczący wizji, kształtu i przyszłości Młodego Miasta.

Modelarnia to outsider na mapie kulturalnej Gdańska - bursztynowej wioski.

Artyści, pierwsi rezydenci tego terenu, opisują, rejestrują, dokumentują i przetwarzają tę przestrzeń, są jej ważnym, niekontrolowanym komponentem i chcą pozostać tu na dłużej

Kontakt: Grzegorz Klaman: grzegorz.klaman@wyspa.art.pl


Program w budowie

Godz. 19.00 Otwarcie wystawy Jeanne Susplugas w ISW - kuratorka Roma Piotrowska

Godz. 20-24 Część wizualno performerska

Malarstwo, instalacje, video, obiekty - kurator Grzegorz Klaman

Pokazy filmowe - koncepcja i organizacja Lena Dula

Dokumentacja - selekcja by Modelator

Godz. 24 -04 część muzyczno rozrywkowa - koncepcja i organizacja Lena Dula

Koncert muzycznej specgrupy
PL EN
powered by Blueprint