tablica ogłoszeń - granty, stypendia, rezydencje

powrót »

2008-04-07 22:08:15
Herzl, Mirage

Oferta projektu Angelika Fojtuch
Marzenie Chalom

„I Have a Dream” Martin Luther King


Idea projektu „Marzenie Chalom” [chalom - marzenie (hbr)] jest trylogią sztuki, marzenia i życia. Posługując się tymi elementami poszukuje tego co nierealne aby uczynić realnym. Usiłuje wypowiedzieć to co niewypowiedziane, skonfrontować to co publiczne z tym co prywatne, zrealizować to co niezrealizowane i pozostawione w sferze marzeń.
Celem projektu jest znalezienie osoby w wieku emerytalnym, której odwieczne marzenie łączy się z Izraelem i prywatną historią. Zrealizowanie tego marzenia będzie formą wypowiedzi artystycznej.
Na realizacje projektu „Marzenie Chalom” składają się trzy elementy i etapy pracy:


I
Ogłoszenie projektu w polskich mediach i poszukiwanie osoby, która marzy o podróży do Izraela. Osoby, które zgłoszą się do projektu poproszone zostaną o wypowiedź, dlaczego marzą o podróży do Izraela i co jest podmiotem ich marzenia. Wypowiedzi zostaną nagrane i zaprezentowane jako instalacja dźwiękowa w ramach wystawy „Herzl, Mirage” na ulicy Herzl w Tel Avivie. Wypowiedzi przetłumaczone na język hebrajski zostaną wydrukowane i udostępnione dla izraelskiej publiczności.


II
Ze zgłoszonych osób zostanie wybrana jedna, której marzenie okaże się najciekawsze do spełnienia. W tym celu osoba ta przyjedzie do Izraela i zamieszka na ulicy Herzl.
W sposób żywy i performatywny będzie elementem całości projektu „Herzl, Mirage”. Podróż do Izraela i proces spełniania marzenia będzie rejestrowany na potrzebę dokumentacji projektu „Herzl Mirage”.


III
W ramach wystawy „Herzl Mirage” na ulicy Herzl odbędzie się performance Angeliki Fojtuch (autorki projektu) w duecie z osobą, realizującą swoje marzenie. Idea performance powstanie na bazie materiału dźwiękowego, wypowiedzianych marzeń i procesu spełniania jednego z nich.

Zainteresowanych proszę o kontakt na adres: angelikafojtuch@portperformance.net


PL EN
powered by Blueprint